Polecane e-booki:

Polecane książki (Kliknij w okładkę, aby przeczytać opis):

darmowe e-booki    darmowe e-booki    darmowe e-booki    darmowe e-booki    darmowe e-booki    darmowe e-booki         

wtorek, 15 lipca 2014

Największy nasz przeciwnik- my sami cz 5

Jak zmienić swoje życie- cd


Przykład 2

    Nie zwracamy uwagi na grożące nam niebezpieczeństwo. Szczególnie ludzie młodzi są obdarzeni tą cechą. Ludzie dojrzali, posiadający doświadczenie życiowe, bardziej dostrzegają grożące niebezpieczeństwa. Są też bardziej ostrożni w swoim postępowaniu, ponieważ zbyt wiele już w swoim życiu widzieli, jak przez lekkomyślność i nieostrożność inni tracili swoje życie lub zdrowie. Kilka klasycznych przykładów:

- Skoki do wody nie zając jej głębokości ani charakterystyki dna.

Czasem można zrobić sobie krzywdę, kiedy woda jest za płytka lub pod wodą znajduje się konar, o który zahaczamy.


          - Pływanie w nieznanej nam rzece.

    Niektóre rzeki, zwłaszcza te duże, mają zbyt silny prąd lub wiry, którym nie jesteśmy w stanie przeciwstawić się. Takie spotkania często kończą się utonięciem.


- Brawura podczas jazdy samochodem.

    Bardzo częsta przyczyna kłopotów ludzi, zwłaszcza młodych. Nadmierna prędkość i zbytnia nonszalancja kierowcy sprawiają, że w pojawiających się nagle niekorzystnych warunkach, traci on panowanie nad pojazdem. Takie zagrożenie pojawi się na przykład w następujących przypadkach:

  1. Wyjeżdżając podczas silnego, porywistego wiatru z obszaru leśnego na otwartą przestrzeń, nagły podmuch bocznego wiatru zaburza ruch samochodu, co w połączeniu z odruchową reakcją kierowcy, może doprowadzić do wypadku. Im szybciej pojazd będzie się poruszał, tym mniej czasu kierowca ma na właściwą reakcję, na skorygowanie toru jazdy. Przy większych prędkościach często są to tylko ułamki sekund.

  2. Jadąc samochodem widzimy suchą, prostą drogę. Pozwalamy sobie zatem na dużą prędkość. W pewnej chwili najeżdżamy na most i wpadamy w poślizg. Doświadczony kierowca wie, że na moście, a także kilka metrów przed nim i za nim, osadza się na drodze para wodna, która przy niższej temperaturze zamarza tworząc zupełnie inne warunki przyczepności jezdni niż normalnie. Wcale nie musi być wtedy zima. Wystarczy wiosna lub jesień nad ranem, kiedy temperatury trzymają się w okolicy zera.
  1. Podczas jazdy musimy brać odpowiedzialność nie tylko za swoje umiejętności kierowania samochodem, ale także za innych uczestników ruchu, kierowców i pieszych. Wypadek nie musi być przecież spowodowany naszym błędem. Może go popełnić inny kierowca, a nawet pieszy, który nagle wtargnie na jezdnię. Przy dużej prędkości nie mamy zbyt wiele czasu na reakcję, co może źle się dla nas skończyć.


  Powyższy tekst pochodzi z mojej książki pt. "Jak zmienić swoje życie" z serii "Poradnik Praktyka", którą można pobrać za darmo w postaci e-booka ze strony www.chomikuj.pl/e-Darmo/Darmowe e-booki



    Zapoznaj się z innymi artykułami. Przejdź do zakładki Spis artykułów.


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecane e-booki:

e-booki   e-booki   e-booki   e-booki